ÚKOLY

27.4.2020

Do tohoto týdne nás zavedou hádanky:

1.Svátek slavíme a dobře se bavíme, na košťatech létáme, noc si užíváme. Kdo jsme?

2.Čarodějka já jsem hrozná,

kdo mě zlobí, ten to pozná.

Muří noha, hadí zub,

budeš vepřem coby dup.

Cože je to za čáry?

Vařím, vařím.... (lektvary)

Uhodli jste? ano, bude to čarodějný týden.Poproste maminku o vařečku a kousek látky a můžete zkusit vyrobit čarodějnici.

Irča čarodějnice z vařečky

A protože v domečku u čarodějnice bývá veliký nepořádek, všude samá PAVOUČÍ SÍŤ,pojďme si jednu takovou s pavoučkem společně vyrobit.

• Na papírový talíř děti otiskem obou rukou vytvoří tělo pavoučka ( dlaně se přetisknou a tvoří tělo, prsty vytvoří na obou stranách nožičky-palce nebarvit).
  • Okolo papírového talíře se prorazí děrovačkou díry. Děti proplétají dírami provázek a vytváří na talíř pavoučí síť.

pavouk

Kdo by chtěl, může se ještě naučit zaklínadlo baby Jagy:

Komu se vše povedlo, může si za odměnu poslechnout pohádku Malá čarodějnice:

TAK AŤ VÁM VE ČTVRTEK KOŠŤATA DOBŘE LÉTAJÍ !!!

• 20.4.2020

CO BYCHOM DĚLALI, KDYBYCHOM BYLI VE ŠKOLCE (můžete vyzkoušet i doma)

Přivítali bychom se básničkou:

„Dobré ráno, dobrý den, dnes si spolu pohrajem. A je tu hádanka pro dnešní den.“ Vidí myšku, hned ji chytí, očima si přitom svítí. Každý kluk i holčička, ví, že je to - - - - - - - . (kočička)

Na jaře se rodí plno mláďat. I kočička se musí pochlubit se svými koťátky. Proměnili bychom se v koťátka, která ve všem napodobují svoji maminku – kočičku. Pohybová improvizace – protahovali bychom se, pili mlíčko, sahali po sluníčku, nahřívali a nastavovali hřbet sluníčku.

1. Trénovali bychom jazýček – dnes se zaměříme na hlásku „Č“

- ve zvucích: voláme na kočičku – ččččč, či,či,či,či, voláme na kačenku – kač, kač... - ve slovech s rytmizací - vytleskáváním: čáp, čaj, čenich, čuník, čelo, čepice, časopis, čokoláda, míč, tyč, bič, meč, klíč, koláč, pekáč, hasič, babička, dědeček, Hanička, opička, kočička - ve větách: Čeněk volá na kočičku – či,či,či, či,či,či. Ovečka bečí – bé, bé, bé,….. Koza mečí – mé, mé, mé. Kravičky bučí – bú, bú, bú. Babička peče koláče. Hanička jede k babičce a dědečkovi za kočičkou a pejskem.

2. Seznámili bychom se s tvořením rýmů.

Byla jednou jedna kočička a pejsek. Bydleli v sousedství a tak se spolu kamarádili. Jednou se rozhodli, že se spolu vypraví na výlet za svými kamarády na statek. Uhodnete, která zvířátka to jsou?

Hádanky vám napoví:

Obilí a zrnko máku, hned si vezme do zobáku. Zato snáší vajíčka, kdopak je to? - - - - - - - - . (slepička)

Bílý kožich chundelatý, na krku má zvonec zlatý, Z nebe nebo z kopečka, přiběhla k nám - - - - - - . (ovečka)

Trávu mění na mlíčko, k tomu bučí maličko. Poznali jste? Sláva! Je to totiž - - - - - . (kráva)

Je to zvíře chrochtavé, neustále špinavé. Navíc není králem v kráse! Poznali jste? Je to - - - - - . (prase)

3. Zahráli bychom si na básníky a naučili se tvořit rýmy. Co se rýmuje?

Vyber správné slovo, které uslyšíš, vytleskej a urči počet slabik.

kos ……. pusa, nos

pes ……… tráva, les

husa…….. mísa, pusa

hůl ……… židle, stůl

slepice…… umyvadlo, krabice

klíč ……. zámek, míč

PŘEJEME VÁM PĚKNOU ZÁBAVU!

14.4. 2020

Protože jsme nestihli v MŠ udělat BAREVNÝ TÝDEN, zkuste si na něj zahrát doma.

BERUŠKY, vybarvěte pro maminku ČERVENÉ KORÁLE.

korále 1

BROUČCI,namalujte nebo vyrobte ŽLUTÉSLUNÍČKO, po otevření školky je můžete přinést a rozsvítíme si celou třídu.

VČELIČKY,vymyslete a nakreslete 5 ZELENÝCH VĚCÍ( zvířátko, předmět ap.)

MOTÝLCI, nakreslete 5 MODRÝCHVĚCÍ,řekněte na jakou hlásku začínají a písmenko zkuste napsat.

A za odměnu si můžete poslechnout pohádku O MODRÉM KOCOUROVI.

2.4. 2020

A protože se už určitě všichni těšíte na Velikonoce, tady je pár nápadů:

Pro šikovné ručičky:

>>Velikonoční tvoření<<

Pohádkové hádanky pro chytré hlavičky:

Zabloudily děti v lese,
Mařenka se strachy třese.
Jeníček ji vede,
to ještě svede.

Červená čepička,
čiperná holčička,
přešla kus lesíčka.

Dobroty v košíčku,
trhala kytičku
pro svoji babičku.

V pohádkách se dějí divy,
jeden hrnek byl jak živý.
Máte-li hlad milí braši,
uvaří vám chutnou kaši.